חמישה טיפים להגדלת חשיפה ומספר העוקבים ב אינסטגרם בלי להשקיע כסף בקידום ממומן

שיתוף:

טוב בתכלס יש אינספור טיפים, אבל אי אפשר ללמד את כל התורה על רגל אחת נכון? אז ריכזתי לכם את אלו שאני אישית חושבת שהם הכי בסיסיים וחשובים לכל אינסטגרמר מתחיל או מתקדם.

לי לקח מלאאאאא זמן ללמוד הכל. אז תיהנו ומקווה שתצליחו ליישם!!

1.    השקיעו בפיד יפה ומסודר – ותכננו מראש בהתאם למטרת-העל !!
תכלס, רק על זה אני יכולה לדבר שעות ולפתוח סעיפים ותתי-סעיפים… אבל בגדול לא כדאי סתם להתחיל לזרוק פוסטים ותמונות ורצוי לתכנן מראש איך אתם רוצים שהפיד שלכם ב אינסטגרם ייראה.
1.1.           לפני הכל חשוב להגדיר לעצמכם מראש מה מטרת ה אינסטגרם שלכם, כלומר – מה אני רוצה למכור באמצעות הפיד? האם זה חשבון המוכר מוצר פיסי / רעיון / קונספט / רק רוצה להעביר מסר? כדאי שכל הפוסטים והתמונות ישרתו את המטרה הזו.
1.2.           חשוב שהפיד של אינסטגרם יהיה גם מושך ויפה לעין וגם מעניין. אפשר לשאוב השראה מחשבונות אחרים שראיתם ומשכו את העין. תחשבו – מה משך לכם את העין, מה גרם לכם לעצור על הפרופיל?
1.3.           תחשבו ותחליטו מראש איזה צבעים בעיקר ישלטו בפיד, ואם יש לכם לוגו – האם הוא יופיע על כל תמונה? ובאיזה מיקום של התמונה (כדאי שיהיה במיקום אחיד).
כמובן שאפשר כל כמה תמונות לשנות את זה (מומלץ כל 9 או 12 תמונות כדי ליצור מעין פסיפס אחיד בכל “תמונות מסך”).
1.4.           האם אתם רוצים שלתמונות תהיה מסגרת אחידה? למשל מסגרת לבנה עבה או דקה, או בלי מסגרת בכלל. או תבנית קבועה כלשהי? אפשר תמיד להיעזר במישהו מקצועי שיתכנן ויעזור לעצב (ממש כמו שמעצבים דירה). או להשתמש בכל מיני אפליקציות שמתאימות ל אינסטגרם שייצרו “תבנית” קבועה ואחידה לכל פוסט ותמונה שאתם מעלים.
1.5.           השקיעו בעיצוב התמונה / תמונות שאתם מעלים! אפשר להשתמש בפילטרים של אינסטגרם או באפליקציות עיצוב אחרות (אני אוהבת למשל את Snapseed או Pixlr). ואם אתם משתמשים בעיצוב / אפקט מסויים עדיף להישאר איתו (או לשנות כל 9-12 תמונות בפסיפס) כדי לשמור על אחידות בעין.
 

אפליקציות נוספות לעיצוב שאני יכולה להמליץ עליהן הן:  Whitagram, Unfold(ליצירת מסגרות לבנות), PhotoSplitter (שמחלק תמונה אחת לכמה ריבועים).

2.    השקיעו מחשבה בכל פוסט – מה המסר /מה הטקסט ?

2.1             רצוי לתכנן מראש כל כמה ימים אתם מתכוונים להעלות פוסט, ואם יש לכם כמה פוסטים שאתם רוצים להעלות – נסו לדמיין מראש איך זה אמור להיראות (כדי לא להעלות תמונות שלא בהכרח קשורות שיהרסו את הרצף של הפיד).

2.2             רצוי לסגנן את הטקסט בצורה מעניינת – תורה שלמה של מכירות ופנייה ללקוחות. בכל מקרה – מומלץ לרשום את הטקסט במקום חיצוני (למשל בNOTES) ואז להעתיק ולהדביק בפוסט עצמו כי ב אינסטגרם אי אפשר לעשות רווחים של שורה עם אנטר (אלא רק הפרדה עם נקודות / האשטגים) ולכן כל המלל יוצא כמו מיקשה אחת. אם תכתבו את כל הטקסט עם ההפרדות הרצויות במקום חיצוני ואז תעשו העתק-הדבק – זה בדר”כ יישמר באותה צורה גם בפוסט עצמו וייראה הרבה יותר מושך וקל לקריאה.

2.3             תיוגים של חשבונות אחרים ב אינסטגרם – אם יש עוד אדם / חברה / מעורבים בפוסט או בתמונה – תנו להם קרדיט ותייגו אותם גם בפוסט עצמו וגם בתמונה (תיוג בפוסט עם @, תיוג בתמונה באמצעות TAG). ככה זה יופיע גם אצלו ויכול להביא עוקבים שלו לפיד שלכם. וחוץ מזה הוא יוכל לשתף את הפוסט שלכם ולהגדיל לכם את החשיפה.

2.4             אל תשכחו לשים הנעה לפעולה בסוף כל פוסט – מה אתם “מוכרים”? אפשר לשים מספר טלפון או בקשה ליצירת קשר בפרטי או להפנות ל BIO שלכם (ששם אתם יכולים לשים קישור לאתר שלכם למשל). לא כדאי לשים לינקים בטקסט כי אינסטגרם לא מאפשר לחיצה על לינק מתוך הטקסט של הפוסט.

 

3.    האשטגים –

רק על זה אנשים עושים קורסים שלמים. בגדול האשטגים הם חשובים מאד כדי להביא קהל רלוונטי שיתעניין בתוכן שלכם וימשיך לעקוב.

3.1             נסו לעשות קצת מחקר מקדים לגבי תחומי עניין של האנשים וסוג הקהל ב אינסטגרם שאתם רוצים למשוך לפיד שלכם והשתמשו בהאשטגים האלה. אל תחשבו על מה שמעניין אתכם, אלא על מה שיכול לעניין את הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

3.2             בכל פוסט אפשר לשים עד 30 האשטגים – נצלו אותם!! השתדלו לא לשים השאטגים שיש להם פחות מ 5000 עוקבים ולא יותר מ K100 (אחרת תיבלעו בין מיליוני פוסטים).

3.3             האשטגים אפשר לשים גם באנגלית וגם בעברית – תלוי מי קהל היעד שלכם. בדר”כ בעברית אין הרבה עוקבים אז מומלץ לערבב, כי גם בישראל הרבה אנשים מחפשים תחומי עניין לפי מילות חיפוש באנגלית.

3.4             כדי שהפוסט לא ייראה “מלוכלך” ומלא טקסט, נהוג להפריד את ההאשטגים מהטקסט העיקרי במספר שורות (עם נקודה בכל שורה) ואז רק למטה בתחתית לשים את ההשאטגים. יש כאלה שגם שמים את ההאשטגים בהערה ולא בפוסט עצמו. יש על זה אינספור תיאוריות אם זה יותר טוב או לא. אין תשובה חד משמעית J נסו כך וכך ותראו מה עובד לכם יותר!

3.5             אפשר להיעזר באתרים / אפליקציות שממליצות על השאטגים בתחום שלכם. למשל אם אתם שמים את המילה FITNESS איזה האשטגים זה נותן. נסו את אפליקציית HASHTAGS של אינסטגרם.

4.    שיתופי פעולה ופרגונים הדדיים

לפעמים זה מרגיש כמו “עבודה במשרה מלאה”, אבל אם עושים את זה נכון – זה יכול א. להגדיל משמעותית את החשיפה ב. לחסוך לכם כסף על פרסום ג. להביא לכם בסופו של דבר הרבה לקוחות משלמים !! 

4.1             אפשר להצטרף לקבוצות פרגון הדדיות כדי להגביר חשיפה ותנועה לפיד. חשוב לחפש קבוצות איכותיות שגם מגיבות בהתאם ולקחת בחשבון שהם לא בהכרח קהל היעד שלכם (אבל כן יכולים להתעניין בשירות שאתם מציעים אם המוצר מעניין והפיד מעניין ומושך מספיק).

4.2             בקשו תגובות איכותיות מהקוראים והעוקבים שלכם. תגובות איכותיות הן בדר”כ של 3 מילים ומעלה. עדיף אפילו 5.

4.3             שתפו את הלינק לפוסט בכל מקום אפשרי (שימו לב שעדיף להעתיק את הלינק עד הסימן שאלה לא כולל).

4.4             אם כבר הצטרפתם לקבוצה כזו – תהיו פעילים בה!! אינסטגרם “מפצה” על פעילות גם בחשיפה לפיד שלכם.

4.5             שימו לב גם לאיכות התגובות שלכם כשאתם מגיבים לאחרים – זה יכול להגדיל או להוריד לכם חשיפה!! עדיף לא אייקונים, ומומלץ מילים שקשורות לפוסט או לתמונה.

4.6             כמו”כ חשוב לא להגיב אותו דבר כל הזמן (העתק-הדבק) כדי ש אינסטגרם לא יחשוב שזו פעולה של רובוט ויוריד לכם חשיפה או עלול אפילו לחסום לכם את החשבון.

4.7             אפשר ומומלץ לחפש חשבונות דומים או משלימים לתחום שלכם ולפנות אליהם בפרטי להציע לעשות שיתופי פעולה הדדיים ללא תשלום. למשל חשיפה תמורת חשיפה (אתם מתייגים אותם והם מתייגים אתכם, אתם משתפים פוסט שלהם והם שלכם). כשמדובר בחברות מסחריות בדר”כ אפשר רק להציע את השירותים שלנו ולקוות שהם אלו שיתייגו אותנו כדי ליצור חשיפה. אפשר להציע להם שירות ראשון בחינם כדי לקבל את החשיפה אבל לא להגזים עם זה, בכ”ז צריך להתפרנס J

5.    סטוריס – מה הסיפור שלכם!

חשבון אינסטגרם טוב הוא חשבון שמעלה גם סטוריס. ככה החשבון שלכם יקפוץ בפיד של חשבונות אחרים ויכול להביא תנועה לפיד שלכם. 

5.1             כל פוסט שאתם מעלים ניתן לשיתוף בסטורי שלכם (ליש הסימן של הלייק יש חץ קטן). אפשר להוסיף כל מיני אייקונים חמודים של NEW POST ולהסתיר את התמונה העיקרית כדי לעורר סקרנות ולמשוך אנשים להיכנס לחשבון ולראות את הפוסט החדש (ובתקווה גם לעשות לו לייק ולהגיב עליו).

5.2             בסטורי ניתן לתייג עד 10 חשבונות כולל את שלכם (מומלץ כי אז הם יוכלו לשתף בחזרה את הסטורי שלכם בסטורי שלהם ולהגדיל לכם את החשיפה).

5.3             אפשר גם לשים בסטורי עד 10 האשטגים וזה גם יכול להגדיל את החשיפה לסטורי!. אנשים שהסטורי שלכם יקפוץ להם בפיד בזכות ההאשטג הרלוונטי של תחומי עניין –  ייכנסו לחשבון אינסטגרם שלכם ויכולים להמשיך לעקוב ולהפוך ללקוחות משלמים (או סתם לעוקבים מפרגנים (J.

5.4             אתם יכולים להציע בסטורי מבצעים / הגרלות / סקרים / טיזרים לפוסטים חדשים וכיוב, כדי לעורר מעורבות ENGAGEMENT בקרב העוקבים שלכם. ככל ש אינסטגרם מזהה יותר מעורבות הוא יגדיל לכם את החשיפה. כבר הבנתם איך זה עובד לא? J

5.5             בקשו מאנשים שישתפו את הפוסט שלכם בסטורי שלכם + תיוג (למשל תמורת כניסה להגרלה לקבלת איור חינם וכיוב). בקשו מהם גם לתייג חברים (תנו להם מספר, למשל: תייגו 3 חברים והיכנסו להגרלה). חפשו איך עושים את זה במקומות אחרים ו”העתיקו” את הפורמט. שלחו לחברים שלכם את הלינק לפוסט ובקשו שייכנסו ויגיבו. שתפו את הלינק בפייסבוק שלכם או בקבוצות רלוונטיות.

5.6             כמה סטוריס יש להעלות? תלוי כמה זמן יש לכם ביום?? יש אומרים שהסטורי הוא מה שמשאיר את החשבון שלכם פעיל!! מצד שני לא רצוי להעלות “יותר מידי”. יש הממליצים על 5-10 גג ביום. אבל גם אם לא תעלו סטורי כל יום זה לא סוף העולם J

 

מקווה שהצלחתי לעזור במעט כדי לתת בוסט ראשוני והתנעה לפעולה !!

 ברור שיש עוד המוןןןןן מה ללמוד. אבל גם את רומא (וגם את אינסטגרם) לא בנו ביום אחד.

 אם יש עוד שאלות לגבי ה אינסטגרם אשמח לעזור. 

 

הכותבת הינה מאמנת כושר ותזונה אישית
מטעם הג’ימנסיה ישראל ו NCS ביה”ס למאמני תזונה
בעלת מועדון אימונים וירטואלי ותכניות ליווי אישיות ובקבוצות קטנות
לאורח חיים בריא ולתזונה נכונה.

קישור לדף הפייסבוק וערוץ
YouTube עם סרטונים בנושא כושר:
https://www.facebook.com/MyFitClubMG/
https://www.youtube.com/user/meital2607/videos
באינסטגרם MEITALGABAY@
(הכתבה נערכה בשיתוף עם מיטל עזר, תזונאית קלינית)

נושאי כתבות נוספים

פוסטים אחרונים

עקבו אחרי

הצטרפו לניוזלטר

רוצים אימון מתנה לבית?