ואם ביום שלישי לא בא לי… איך מוצאים (ומשמרים) מוטיבציה להתאמן?

שיתוף:

נכון, לא כולנו קופצים כל יום מהמיטה עם תשוקה בוערת ונחישות בעיניים לעסוק בספורט או ללכת למכון להתאמן (או בכלל, לעשות כל דבר), ורובינו די “סוחבים” או גוררים את עצמינו לחדר הכושר בכוח רב.

אז איך באמת מוצאים מוטיבציה להתאמן או לעסוק בפעילות גופנית ואיך שומרים עליה לאורך זמן??

החדשות הטובות הן – שגם אם אתם לא באמת נהנים מספורט ולא אוהבים להתאמן – יש לכם עדיין סיכוי 🙂
מחקרים רבים מראים שמוטיבציה (ובכלל זה – מוטיבציה להתאמן) – לא תמיד חייבת לבוא מבפנים. לשם כך אפשר להיעזר בגורמים ״חיצוניים״.

הכל מתחיל בלמצוא את המאמן הנכון או את הפרטנר האידיאלי. כזה שיגרום לכם “להתאהב” בפעילות גופנית ולחזור שוב ושוב לאימונים. לא כי אתם חייבים או “צריכים”, אלא כי אתם (אשכרה) רוצים!

אז גם אם החלטתם להתחיל להתאמן ״כי צריך״ או כי מישהו (רופא, חבר קרוב, אתם בעצמכם) אמר לכם שאתם חייבים – מאמן כושר מוכשר יכול להשפיע רבות על ההתמדה שלכם ולהפוך את המוטיבציה – המאולצת בתחילה – למעין מוטיבציה להתאמן – פנימית ואמיתית.

קבלו מס’ טיפים איך לזהות או למצוא את המאמן הנכון שיעזור לכם למצוא מוטיבציה להתאמן:

1. חפשו את המאמן שמאפשר לכם להרגיש בשליטה על האימון שלכם. להיות בשליטה על האימון זה למשל לבחור בעצמכם את מידת האינטנסיביות / רמת הקושי של התרגילים. מאמן שמגלה מספיק רגישות ואינטליגנציה רגשית לזהות מתי אתם יכולים או לא יכולים לעמוד ברמת קושי מסוימת ולעשות את ההתאמות בהתאם.

2. חפשו את המאמן “הכוללני”. כזה שגורם לכם להרגיש שעובדים ביחד, בצוות ולא סתם זורק הוראות ופקודות בלשון ״אתה חייב…״ ו”כי ככה”. מאמן שמתייחס לכולם כאל TEAM.

3. מאמן מצוין הוא כזה שמזדהה איתכם ועם ״הכאב״ או הקושי שאתם עוברים במהלך האימון. אולי אפילו שותף לו (למשל אם הוא בעצמו מתאמן ביחד איתכם ולכן מבין מה עובר עליכם או לפחות יודע איך התרגיל הזה אמור להרגיש).

4. מאמן אידיאלי הוא כזה שיודע לתת את הפידבק הנכון ומכיר במאמץ האינדיבידואלי שלכם באופן ספציפי וממוקד ולאו דווקא זורק לאוויר סיסמאות כמו: “אתם אלופים, אתם תותחים” כמיקשה אחת לכל הקבוצה. מאמן כזה יכיר במאמץ הספציפי שלכם וישבח בהתאם, או ידרבן אתכם לעבוד יותר קשה כשצריך. 

5. מאמן מצוין הוא כזה שגם מסביר את הסיבה והרציונל לכל תרגיל ואת היתרונות שבביצוע כזה או אחר. כשתבינו את ההיגיון ואת ה“למה” מאחורי כל דבר – תהיה לכם יותר מוטיבציה להתאמן ולבצע את התרגיל בצורה יותר מדויקת (או בכלל), כי תדעו מה היתרונות שזה ייתן לכם אח”כ (יעני: מה ייצא לי מהתרגיל הזה).

6. מאמן מעולה הוא כזה שמגלה אכפתיות ודאגה אמיתית כלפי הצרכים שלכם באימון ומנסה ליצור קשר (=קונקשן) אמיתי, יודע כל פרט חשוב עליכם ומדבר אליכם בגובה העיניים.

לסיכום! מאמן מצוין הוא כזה שיעזור לכם ליצור מוטיבציה פנימית אמיתית, כזו שתדחוף אתכם להתאמן בעיקר בגלל התחושה שאחרי

באנגלית זה תמיד נשמע יותר טוב:
Workout Because of HOW it makes you feel, rather than because you feel you HAVE TO.

זהו גם הסוד להתמדה לאורך זמן בפעילות גופנית (או כל פעילות שהיא) ולהשגת תוצאות והצלחה.

אז…
חפשו את המדריך/המאמן/המנטור הזה וסמכו עליו שיוביל אתכם להישגים ולמטרות שאתם רוצים.

לחילופין – מצאו את הפרטנר המתאים שיעודד ויסחוב אתכם אחריו לאימונים (ואולי אפילו תמליצו לו להיות מאמן).

הכותבת הינה מאמנת כושר ותזונה אישית
מטעם הג’ימנסיה ישראל ו NCS ביה”ס למאמני תזונה
בעלת מועדון אימונים וירטואלי ותכניות ליווי אישיות ובקבוצות קטנות
לאורח חיים בריא ולתזונה נכונה.
קישור לדף הפייסבוק וערוץ
YouTube עם סרטונים בנושא כושר:

https://www.facebook.com/MyFitClubMG/
https://www.youtube.com/user/meital2607/videos
באינסטגרם MEITALGABAY@

לינק להשארת פרטים / תיאום אימון התנסות 

נושאי כתבות נוספים

פוסטים אחרונים

עקבו אחרי

הצטרפו לניוזלטר

רוצים אימון מתנה לבית?