יתרונות האימון בקבוצה – למה עדיף להתאמן במסגרת קבוצתית במקום לבד? (ואפילו אם זו מסגרת “אונליין” בלבד!)

שיתוף:

מתקשים להתמיד או לשמור על שגרת אימונים קבועה? קבלו את הפתרון האידיאלי – אימונים בקבוצה! אגב – גם בתקופת קורונה / סגר – עדיף להיות ב”מסגרת” מסודרת כלשהי (ואפילו אונליין!) מאשר לנסות להתמודד / להתאמן לבד. 

בשפה המקצועית זה נקרא: “THE GROUP EFFECT” או “אפקט הקבוצה”קבלו מספר יתרונות בולטים של אימון בקבוצה שלא תשיגו כנראה לעולם באימון לבד 😉💪 על אחת וכמה בתקופת קורונה או תקופות של יציאה מהשגרה, עדיף להשתייך למסגרת מסודרת ואפילו אונליין כדי לקבל יותר מוטיבציה ומחויבות. הנה 7 סיבות טובות למה עדיף להיות במסגרת של אימון בקבוצה!

1. מחויבות גבוהה יותר – מחקרים מראים שאנשים שמתאמנים בקבוצה נוטים להתמיד לאורך זמן הרבה יותר מאנשים שמתאמנים לבד, בעיקר בגלל “לחץ חברתי”. גם בימים שבא לנו לפרוש או מרגישים קצת עייפים – ברגע שמדובר באימון בקבוצה והמאמן / מתאמנים אחרים מחכים לכם – סביר להניח שנעשה יותר מאמץ להגיע ולא להבריז 👍 

2. מוטיבציה גבוהה יותר – קשור גם לעניין המחויבות. מה עוד שאימון בקבוצה בנוי לרוב על עידוד ותמיכה ולכן עוזרים להגביר את רמת האנרגיה והמוטיבציה גם לפני וגם במהלך האימון עצמו, מה שנקרא “רוח חיובית מדבקת”. כשרואים שכולם מתאמצים ביחד ולא מפסיקים באמצע האימון – זה משפיע פסיכולוגית גם על הנכונות שלנו להישאר עד סוף האימון.

3. מאמץ גדול יותר במהלך האימון עצמו – מתקשר גם לסעיף הקודם! ברגע שאנחנו בסביבה שכולם עובדים בה במקביל, זה מדרבן אותנו להתאמץ יותר באימון ולא לחפף לעומת אם היינו מתאמנים לבד. חוץ מזה, תמיד נחמד לדעת שכולם “סובלים” ביחד באותה מידה 😉 זה כמובן משפיע לטובה לא רק על ההתמדה אלא גם על התוצאות שנראה בעקבות המאמץ הגדול יותר באימונים!

4. תחרות בריאה – כמעט לכולנו יש יצר קצת תחרותי וכולנו רוצים להצליח ולהיות טובים יותר ולא להישאר מאחור. באימון קבוצתי נשאף בדר”כ ליישר קו עם כולם לפחות (אם לא להשיג אותם) – מה שכמובן ישפיע לטובה על המוטיבציה ועל התוצאות. זוהי דחיפה אדירה ומשותפת קדימה של כל חברי הקבוצה.

5. השראה ודחיפה להישגים – כשאנחנו מתאמנים לבד אין לנו מקור להשוואה וקשה לקבל עקומת התקדמות. בדר”כ אנחנו גם נוטים קצת לוותר לעצמינו. אבל באימון קבוצתי כשנראה שאחרים סביבנו מצליחים ומגיעים להישגים – זה ייתן לנו השראה להתאמץ ולהשיג גם את המטרות שלנו. כי אם הם יכולים – למה שאנחנו לא 🙂 

 

6. אווירה כיפית ואנרגטית – עובדתית, באימון קבוצתי יש אנרגיה גבוהה יותר ואווירה כיפית, לפעמים יש “צחוקים” במהלך האימון (אחד על השני, על עצמי, המדריך מתלוצץ איתכם וכיו”ב) – בקיצור כיף!! ככה האימון עובר הרבה יותר מהר ולמעשה יותר מרגיש כמו מפגש חברתי מאשר “מטלה” שצריך לעשות. כשמדובר באימונים פרונטליים – זה ידוע שלפחות 20-30% מאנשים מגיעים לאימון כדי לפגוש את החברים מהאימון ובכלל לא בשביל מטרות של כושר ובריאות. אבל גם באונליין – ברגע שהאימון מתרחש בלייב יש אינטראקציה בין כל המשתתפים, ויש ממש אווירה של אימון קבוצתי משותף בסטודיו וזה הרבה יותר כיף וחברתי.

 

 

 

 

7. השפעת הסביבה – בהמשך לסעיפים הקודמים מחקרים מוכיחים שוב ושוב שלסביבה יש השפעה אדירה על ההצלחות שלנו. אנחנו ממוצע של חמשת האנשים שאנחנו הכי הרבה באים איתם במגע. בין אם זה משפחה, חברים, שכנים, מתאמנים או מאמנים. אם אנחנו נמצאים אפילו פעמיים שלוש בשבוע ב”סביבה” שכל מטרתה היא לשמור על כושר, בריאות ואורח חיים בריא ופעיל, ואם יש לנו לפחות פעמיים שלוש בשבוע (או יותר!) אינטראקציה עם מאמן שמדרבן אותנו לעשייה, פעולה וחשיבה חיובית – אין ספק שזה ישפיע עלינו לטובה הרבה יותר מסביבה אחרת (או כשאנחנו לבד עם עצמינו). 

לסיכום – אם קשה לכם להתמיד או אפילו ״להתניע״ – נסו להירשם לאימון קבוצתי ואפילו למסגרת מסודרת אונליין בקבוצה – ותראו שהמסע הזה לא חייב להיות אישי! אפשר להתמודד עם הקשיים והאתגרים ביחד עם שאר החברים בקבוצה. 

מכאן הדרך להצלחה היא קצרה. בהצלחה ! !

👈👈 השתכנעתם? מוזמנים להצטרף אלינו עוד היום לאימון לייב אונליין בקבוצה קטנה ואיכותית, עם יחס אישי, קהילה תומכת ואווירה כיפית. תכלס, כיף אצלנו וגם יש תוצאות. מה עוד אפשרות לרצות? 🙏💙

 

הכותבת הינה מאמנת כושר ותזונה אישית
מטעם הג’ימנסיה ישראל ו NCS ביה”ס למאמני תזונה
בעלת מועדון אימונים וירטואלי ותכניות ליווי אישיות ובקבוצות קטנות
לאורח חיים בריא ולתזונה נכונה.
קישור לדף הפייסבוק וערוץ YouTube עם סרטונים בנושא כושר:
https://www.facebook.com/MyFitClubMG/
https://www.youtube.com/user/meital2607/videos
באינסטגרם MEITALGABAY@

לינק להשארת פרטים / תיאום אימון התנסות 

נושאי כתבות נוספים

פוסטים אחרונים

עקבו אחרי

הצטרפו לניוזלטר

רוצים אימון מתנה לבית?