אנשים של בוקר? קבלו טיפים שווים איך להתחיל את היום באנרגיה והאם אימון בוקר זה עדיף?

שיתוף:

לא כולנו מרגישים ערניים ואנרגטיים מיד אחרי שמתעוררים, אבל אין ספק שאימון בוקר יכול לשנות לנו את כל היום לטובה מהקצה אל הקצה!! אפילו אימון קצר וממוקד שיהפוך לשגרת בוקר יכול לגרום לנו להרגיש יעילים וחיוביים יותר, ליצור שינויים משמעותיים בגוף ובתחושה ולשפר פלאים את איכות החיים (שלא לדבר על שריפה יעילה ואיכותית יותר של קלוריות ושומנים לזירוז תהליכי ירידה במשקל) 

 

קבלו 6 יתרונות בריאותיים, פיסיולוגיים, מנטליים ופרקטיים (והרי כולנו אנשים פרקטיים ועסוקים) בביצוע פעילות גופנית על הבוקר: 

1. אנרגיה וחיוניות

ככלל – כל אימון גורם לעלייה בקצב הלב ולזרימת דם טובה יותר, וכתוצאה מכך – אימון בבוקר עוזר להרגיש ערניים ואנרגטיים יותר! אחרי מספר שעות של שינה – הגוף מצפה לפעילות כלשהי בבוקר ואפילו זקוק לה, וזה בדיוק הזמן להזיז את הגוף !

 

2. שיפור קצב חילוף החומרים
בכל אימון הגוף שורף קלוריות ואחרי אימון אירובי או אינטרוולים – גם ממשיך לשרוף שומנים עד 24 שעות (תלוי באינטנסיביות של האימון). אז גם אם אתם תקועים עכשיו בפקק שעה בדרך לעבודה או צריכים לשבת 8 שעות על התחת בעבודה – אחרי אימון בוקר, הגוף ממשיך להתאושש ולשרוף במהלך ה”מנוחה”. כך למעשה הגוף משתמש בכל הקלוריות שהוא מקבל מהמזון במהלך היום כמקור לאנרגיה או כדי למלא חוסרים. וזה מה שנקרא: “קצב חילוף חומרים” או BMR (=כמה קלוריות ביום אתם שורפים).

3. שיפור השינה
שגרה של אימוני בוקר תעזור להרגיש “עייפות בריאה” בסוף היום (במקום להרגיש פשוט “מותשים” או “סחוטים”), והגוף יהיה מוכן לשינה טובה יותר. ישנם אינספור מחקרים בנושא המוכיחים שאימוני בוקר עוזרים לשפר את אורך ואיכות השינה.


4. שיפור האפקטיביות והזמן הפנוי
בעידן שבו כולם עסוקים כל הזמן, אנחנו מחפשים איך להיות יותר יעילים ופרקטיים. אימון בוקר יחסוך לנו זמן (כן כן שמעתם נכון) כי ידוע שכשקמים מוקדם יותר מספיקים יותר! מה עוד שאם נעשה אימון בבוקר ו”נסיים” עם זה להיום – כל היום פתוח לפנינו ולא צריך “לבזבז” זמן בערב על התארגנות ללכת להתאמן ולהימרח עם שאר המשימות עד השינה. מן הסתם – זה גם משאיר לנו יותר זמן איכות לעצמינו, בילוי עם המשפחה, הילדים או החברים!

5. שיפור ההתמדה
בעולם דינמי ומשתנה – סיכוי יותר סביר ש”ניאלץ לבטל” אימון שנקבע לערב מאשר אימון בוקר, במידה ותזדמן לנו, למשל, הצעה מעניינת לבילוי עם חבר/ה או אם חס וחלילה הילד פתאום מרגיש לא טוב. ולכן כשקובעים שיגרת אימונים בבוקר – יותר סביר להניח שנעמוד בה, נתמיד יותר לאורך זמן – וכך גם כמובן נראה יותר תוצאות ! :))

6. לאכול בריא יותר!!
מחקרים מהשנים האחרונות בארה”ב מראים שפעילות בבוקר גורמת לאכול פחות בהמשך היום. ויותר מזה – אם מבצעים את האימון תוך שעה לכל היותר מהקימה – מומלץ גם לא לאכול שום דבר לפני האימון (מה שנקרא “אימון על צום”), ואת ארוחת הבוקר רק אחרי האימון – מה שדוחה גם את תחילת הארוחות ולפיכך עוזר לשמור על פעילות יעילה של מערכת העיכול ושובע לאורך היום ולא יוצר סטרס בגוף.

לסיכום ! אימון בוקר – גם יעיל, גם חסכוני וגם יתרונות רבים לשיפור רמת האנרגיה, החיוניות, קצב חילוף החומרים וזמן איכות.
מוזמנים ליצור קשר לשאלות נוספות או להתייעץ בנוגע להתאמת תכנית ליווי אישית לאימונים ותזונה נכונה.

הכותבת הינה מאמנת כושר ותזונה אישית
מטעם הג’ימנסיה ישראל ו NCS ביה”ס למאמני תזונה
ומאמנת מנטלית ליצירת שינוי חיובי באורח חיים.

עקבו בכל המדיות לטיפים נוספים וסרטונים בנושא כושר, תזונה ומוטיבציה:

https://linktr.ee/MeitalGabay

באינסטגרם MEITALGABAY@

לינק להשארת פרטים 

נושאי כתבות נוספים

פוסטים אחרונים

עקבו אחרי

הצטרפו לניוזלטר

רוצים אימון מתנה לבית?