לרוץ או ללכת? איזה אימון יותר טוב – הליכה או ריצה?

שיתוף:

אז החלטתם להתאמן בחוץ ואתם מתלבטים בין הליכה או ריצה? בין אם המטרה היא לרדת במשקל, להתחזק או לשמור על אורח חיים בריא ופעיל גם ריצה וגם הליכה תורמים למטרות כלליות של שמירה על פעילות ותזוזה ויכולים להשפיע לטובה על לחץ דם, סיבולת, מבנה גוף ואפילו בריאות מנטלית. אבל עדיין לכל סוג של פעילות כזו יש יתרונות שונים! ואלו הם:

יתרונות הריצה – 

אם אתם לא סובלים מבעיות מפרקים או בעיות אחרות שעלולות למנוע מכם לרוץ, והמטרה שלכם היא בעיקר לרדת במשקל או לשמר משקל נוכחי – אין ספק שריצה יכולה לסייע יותר בהשגת המטרות ריצה שורפת יותר קלוריות מהליכה (אם משווים את אותו זמן פעילות). זה פשוט ניצול יותר טוב של הזמן לשריפת קלוריות. אבל זה לא בהכרח מתאים לכולם. בריצה חשוב לגוון את המהירויות והמרחקים כדי להימנע מפלטו (הגוף מתרגל ומתייעל ואז “נתקע”). 

 

 

יתרונות ההליכה –
לרוב אנחנו מתייחסים להליכה כמובן מאליה כי זה “קל” ופשוט לביצוע בכל מקום ובכל זמן. עבור מי שסובל מבעיות מפרקים, ברכיים, גב וכיו”ב – הליכה עשויה להיות עדיפה. אפשר לכסות מרחק גדול יותר בהליכה מאשר בריצה (כי מתעייפים פחות) – בהנחה שיש לכם את הזמן. ניתן להשיג גם מטרות של ירידה במשקל באמצעות הליכה בלבד, אם כי רצוי לשלב גם כאן “אינטרוולים” במהירויות ההליכה ולגוון את פני השטח (עליות / ירידות ולא רק מישור). 

הליכה היא ספורט נפלא לגוף ולנפש ופשוטה להפליא ויש הרבה פחות סיכון לפציעות ויותר סיכוי להתמדה לאורך זמן. אפשר גם להפוך את ההליכה למפגש חברתי עם בן זוג או חברה ולבלות זמן איכות ביחד תוך כדי פעילות גופנית. זה קל, זה פשוט ליישום וזו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת למוטיבציה לעשות ספורט ולהזיז את עצמינו 🙂

ותמיד אפשר כמובן גם לשלב את שתי הפעילויות של הליכה וריצה. למשל, עבור רצים קבועים – הליכה יכולה להיות סוג של אימון קרוס טריינינג, והולכים קבועים יכולים לשלב אינטרוולים קצרים של ריצה קלה כדי לגוון את הפעילות ואת האפקטיביות שלה.


בשורה התחתונה – זה לא באמת משנה אם אתם בוחרים בהליכה, ריצה או בשתיהן –
מה שחשוב זה להיות בתזוזה ובפעילות ורצוי אפילו יומיומית באופן תמידי וקבוע כדי לשפר את רמת הכושר והבריאות הכללית. התמדה היא מילת המפתח וזה מה שמביא בסופו של דבר לתוצאות. 

 לסיכום!

1. חשוב שנהנה מהפעילות שנבחר לעשות – תהא אשר תהא בין אם הליכה או ריצה.
2. אפשר לבחור פרטנר לפעילות כדי לשמור על מוטיבציה והתמדה.
3. רצוי להציב מטרות ארוכות טווח וקצרות טווח – ולפרק אותן לפעולות יומיומיות פשוטות.
4. לצ’פר את עצמינו על הצלחות קטנות בדרך ולהכיר בהישגים. למשל מידי פעם להתפנק בבגדי כושר חדשים או אמבטיה מרעננת אחרי אימון אינטנסיבי. 

והכי חשוב, הליכה או ריצה – אל תפסיקו לזוז!

ב 21/12 אנחנו מתחילים מרתון חיטוב וירידה במשקל – תוצאות מובטחות בעשרה ימים בלבד!! לפרטים שלחו הודעה בפרטי או חייגו 054-2475252 מיטל

הכותבת הינה מאמנת כושר ותזונה אישית
מטעם הג’ימנסיה ישראל ו NCS ביה”ס למאמני תזונה
בעלת מועדון אימונים וירטואלי ותכניות ליווי אישיות ובקבוצות קטנות
לאורח חיים בריא ולתזונה נכונה.
קישור לדף הפייסבוק וערוץ YouTube עם סרטונים בנושא כושר:
https://www.facebook.com/MyFitClubMG/
https://www.youtube.com/user/meital2607/videos
באינסטגרם MEITALGABAY@

לינק להשארת פרטים / תיאום אימון התנסות 

נושאי כתבות נוספים

פוסטים אחרונים

עקבו אחרי

הצטרפו לניוזלטר

רוצים אימון מתנה לבית?