איך שומרים על מוטיבציה גבוהה לאורך זמן? תובנות לתחילת שנה אזרחית חדשה!

שיתוף:

מכירים את זה שבתחילת שנה (עברית או אזרחית) – אנחנו עושים רשימות של יעדים ומטרות ומחליטים החלטות כאלה ואחרות? להיכנס לכושר, לרדת במשקל, להפסיק לעשן…. כמה זמן בפועל זה מחזיק מעמד? 

אינספור מחקרים מוכיחים ש- NEW YEAR’S RESOLUTIONS והחלטות כאלה ואחרות שאנחנו עושים – בין אם בתאריכים סמליים או בעקבות אירוע מחולל כזה או אחר – מחזיקות מעמד לכל היותר עד שלושה חודשים (לפעמים גם פחות). עצוב אבל נכון.

אנחנו מתחילים מלאי מוטיבציה ואנרגיה, ואז בהדרגה – החיים קורים, עניינים לא צפויים ״מפריעים״ לנו בדרך, המוטיבציה מתחילה לרדת והתירוצים מתחילים לעלות…

אז מה עושים?? קודם כל חשוב להבין – שמוטיבציה היא רק מנוע ראשוני לפעולה. המוטיבציה תמיד תרד עם הזמן. אבל אם נעשה תכנית עתידית ונרשום לעצמינו לוח חזון, נאמץ מיינד סט חזק, ונזכיר לעצמינו כל פעם מחדש את ה״למה״ – נוכל להתגבר על כל המכשולים והאתגרים שיצוצו בדרך – והם יצוצו, תאמינו לי. אדם חכם פעם אמר

When you have a strong WHY you can overcome any HOW…

למשל, אם החלטנו שהשנה אנחנו רוצים להיכנס לכושר או לרדת X קילו במשקל (או להפסיק לעשן או לקום בשעה מסויימת בבוקר או להיפטר מהרגל מעכב) – בשלב הראשון חשוב שנבין למה זה חשוב לי. 

מומלץ להכין רשימה של עשר סיבות (למה זה חשוב לי) ועוד רשימה של מה יקרה אם אני לא אעמוד במטרה הזו? (איך אני ארגיש, מה זה יעשה לי / לסביבתי, לבטחון העצמי שלי ועוד).

בכל רגע של משבר – להציץ ברשימה ולהיזכר!

למי שרוצה להעמיק איך לקבוע מטרות – מומלץ לקרוא על מודל SMARTER של מייקל היאט, המדבר על 7 קריטריונים חשובים בקביעת מטרות! (**בקשו ממני את הקובץ המלא)

בתמצית העניין – מייקל מדגיש שלא מספיק שהמטרה תהיה ספציפית ומדידה (אני רוצה לרדת X קילו, אני רוצה להרוויח X ₪ בחודש) או ריאלית וקצובה בזמן, אלא דווקא כזו שלוקחת סיכון, מפחידה או מרגשת אותנו! וכמובן שהיא חייבת להיות כרוכה בפעולה (לא נשב ונחכה ש”זה יקרה”).

ואז בשלב הבא – חשוב ליצור רוטינה יומית / שבועית עקבית ולעמוד בתכנית!! בשלב מסוים כאמור המוטיבציה תרד ומה שיחזיק אותנו היא המשמעת.

לסיכום – אם אתם רוצים להפוך את השנה הזו לשנה הכי טובה שלכם ולהשיג את כל המטרות שאתם מציבים לעצמכם – זה פשוט מאד. רק צריך לעשות תכנית ולעמוד בה.

מוזמנים גם לדבר איתי בפרטי לקביעת שיחת ייעוץ לתהליך ליווי אישי ועסקי ואימון מנטלי.

נ.ב. מה עושים כשאין אפילו את המוטיבציה הראשונית לפעולה? מל רובינס מדברת על עקרון “חמש השניות” – על כך בכתבה הבאה ! המשיכו לעקוב…

הכותבת הינה מאמנת מנטלית לאורח חיים בריא 
ומאמנת כושר ותזונה מוסמכת מטעם הג’ימנסיה ישראל ו NCS ביה”ס למאמני תזונה

המשיכו לעקוב בכל המדיות: 

https://linktr.ee/MeitalGabay

לינק להשארת פרטים

נושאי כתבות נוספים

פוסטים אחרונים

עקבו אחרי

הצטרפו לניוזלטר

רוצים אימון מתנה לבית?